کوآنتا جمع واژه کوانتوم می‌باشد و کوانتوم به فرم صفت به معنای یک سطح بسیار ناچیز به‌عنوان بینهایت است. به نظر ما هر کسب‌وکاری مانند یک ذره کوآنتومی، پتانسیل رشد سریع در محیط کسب‌وکار را خواهد داشت.

پروژه‌ها تعریف مشخصی دارند: جمع‌آوری “مبلغی مشخص” در “مدت‌زمان مشخص” برای “هدف مشخص”. پروژه‌هایی تأیید می‌شوند که نوآورانه و خلاقانه باشند.

کوآنتا 4 درصد از مبالغ جمع‌آوری شده برای پروژه‌ها و پروفایل‌ها را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند. کارمزد تنها پس از اتمام موفقیت‌آمیز پروژه‌ها و در هنگام انتقال وجه به حساب متولیان پروژه‌ها از ایشان دریافت می‌شود.

کلیه حامیان می‌توانند با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب که رمز اینترنتی آن‌ها فعال شده باشد، از پروژه‌های فعال حمایت کنند.

درصورتی‌که پروژه، در مدت‌زمان در نظر گرفته‌شده بتواند ۱۰۰ درصد و یا بیشتر از مبلغ هدف را جمع‌آوری کند، پروژه موفق تلقی شده و مبلغ تأمین‌شده پس از کسر کارمزد، به حساب متولی پروژه واریز می‌شود. اما پروژه‌هایی که نتوانند موفق شوند (در مدت تعیین‌شده نتوانند ۱۰۰٪ مبلغ هدف را تأمین کنند) سرپرست پروژه تصمیم می‌گیرد که با همان سرمایه‌ی جذب شده پروژه را آغاز کند یا اینکه حمایت‌ها به پشتیبانان برگردانده شود. در حالت اول با همان شرایط مشخص شده در توضیحات کمپین پروژه اجرا و پاداش‌ها توسط سرپرست پروژه تحول داده خواهد شد. در حال دوم مبالغ حمایت شده پس از کسر هزینه‌های بانکی به پشتیبانان برگردانده خواهد شد.

بعد از ثبت‌نام در کوآنتا و تکمیل و ارسال مدارک و اطلاعات درخواستی، حساب کاربری شما برای تعریف فعال می‌گردد.

بله. حامیان این امکان را دارند که اطلاعات خود را که شامل نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل می‌شود، در اختیار متولی پروژه قرار دهند.

امکان بازگشت مبلغ پرداختی توسط کاربر زمانی میسر است که هنوز مبلغ پرداختی شما به حساب متولی پروژه واریز نشده باشد و در صورت واریز می بایست تا زمان جایگزین نمودن سرمایه گذار جدید صبر نمود البته شایان ذکر است متولی پروژه می بایست نسبت به بازگشت اصل سرمایه در پایان دوره پروژه، تضامین مربوطه را به کوآنتا ارائه نماید.

صاحب اصلی پروژه، کسی است که اثر به نام او است. تمام مکاتبات کوآنتا با او انجام می‌شود و مسئولیت اجرای پروژه نیز به عهده او است.

منظور از پروژه گروهی، پروژه‌هایی است که چند نفر قرار است در آن فعالیت کنند. اما بااین‌حال یک نفر، مسئولجمع‌آوری، هماهنگی و اجرا کردن پروژه است.

سقف بودجه برای هر پروژه تابع قوانین سازمان فرابورس می باشد.

برای هر پروژه‌ای، مدت‌زمان مشخصی تعیین می‌شود که این مدت‌زمان بین ۳۰ تا ۹۰ روز می‌باشد.

قبل از انتشار کمپین، قراردادی بین کوآنتا و سرپرست پروژه امضا می‌شود که در آن زمان پرداخت سرمایه‌ی جذب شده مشخص شده است.

با انتخاب یک پاداش از لیست پاداش‌های یک پروژه و طی کردن مراحل پرداخت، می‌توانید از آن پروژه حمایتکنید. مبلغ حمایت هر پاداش، جزئیات و زمان و نحوه‌ی تحویل آن در لیست پاداش‌ها نمایش داده می‌شود.

کتاب راهنمای مالکیت فکری برای کسب‌وکارهای تجاری» را مطالعه کنید و یا به نهادهایی مانند بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، وزارت بهداشت، ستاد توسعه نانو، صندوق حمایت از پژوهشگران، انجمن علمی حقوق مالکیت فکری و امثال آن‌ها که حامی دارایی‌های فکری در ایران هستند مراجعه کنید.

با پایان یافتن هر پروژه، ما نتیجه را از طریق پلتفرم کوآنتا و رسانه های اجتماعی به شما اطلاع می‌دهیم.

اطلاعات تماس مجریان پروژه‌ها در اختیار حامیان قرارداده خواهد شد و حامیان می‌توانند سؤالات خود را مستقیماً از مجری پروژه موردنظر بپرسند.

خیر. تمام مالکیت پروژه‌ها و کار انجام شده به مجری (یا مجریان پروژه‌ها) تعلق دارد. و در صورت انتشار سهام توسط مجریان پروژه می‌توانید سهامدار پروژه شوید.

گزارش هر پروژه از طریق وب‌سایت و در صفحه کمپین مربوطه منتشر خواهد شد و اطلاعات مفیدی از روند اجرای پروژه و نتیجه آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این گزارش‌ها در رتبه‌بندی مجریان پروژه‌ها نیز تأثیر خواهندداشت و هر چه گزارش‌ها دقیق‌تر و کامل‌تر باشند، نشان‌دهنده عملکرد بهتر آن مجری است.

خیر، پروژه‌ها در مدت‌زمان مقرر در کوآنتا باقی می‌مانند و به محض تکمیل بودجه مورد نیاز از حالت فعال در خواهند آمد.البته شایان ذکر است در صورت درخواست خود متولی پروژه نسبت به افزایش حمایت مالی می بایست پروسه آن مجددا طی گردد.

پروژه‌ها در کوآنتا برای همیشه باقی خواهند ماند. آن‌ها برای شفافیت و به‌عنوان مرجع بروی سایت باقی خواهند ماند. به همین دلیل پروژه‌ها حذف نمی‌شوند، حتی اگر آن‌ها لغو شوند و ناموفق باشند. توجه داشته باشید که پاک کردن حساب خود از کوآنتا باعث حذف پروژه شما نخواهد بود.

باز بودن و به اشتراک‌گذاری ایده‌ها یک بخش ضروری از کوآنتا است. کوآنتا یک پلت فرم تعاملی و یک ابزارقدرتمند برای سازندگان پروژه است. لذا صرف داشتن ایده برای شما ارزش‌افزوده‌ای نخواهد داشت و معمولاً پروژه‌هایی در بازار کسب‌وکار موجود موفق هستند که وابستگی کمتری به نوع ایده داشته و بیشتر به توانایی ومهارت‌های تیم پروژه وابسته است.

کوآنتا با انعطاف کامل و دید سرویس‌دهی به تمام کسب‌وکارهای کوچک و متوسط طراحی شده است.

کوآنتا کراد نسبت به دریافت تضامین از مجریان پروژه ها جهت بازگشت اصل سرمایه به حامیان اقدام می نماید.